EuroAntyki.pl — antyki, starocie i stylowe oświetlenie retro

EuroAntyki.pl – Sklep z antykami online z całej Europy

Meble vintage, żyrandole retro, lampy stylowe – EuroAntyki

Chiński porcelanowy imbryk z mosiężnym uchwytem – antyk orientalny

NUMER OFERTY: RE9298GO

Dostępność: 1 szt.

Cena: 375.00

Dostępność i dostawa

Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych: Pocztex
Cena przesyłki:
25
  • Wysyłka na terenie Polski 25

Orientalny czajniczek porcelanowy vintage – bardzo dekoracyjny, poł. XX w.


Wyjątkowy orientalny imbryk porcelanowy z masywnym uchwytem wykonanym z litego mosiądzu. To replika w stylu XIX-wiecznym, powstała najprawdopodobniej w połowie XX wieku.

Ścianki sześciokątne zdobią ręcznie malowane krajobrazy chińskie typu shan shui („góry i woda”) – charakterystyczne widoki gór, rzek, domków i łodzi, które były popularnym motywem dekoracyjnym w dawnej porcelanie eksportowej (Famille Verte / Canton).

Uchwyt z litego mosiądzu jest ciężki, solidny i podkreśla orientalny charakter naczynia. Dzięki temu imbryk łączy w sobie funkcję użytkową i dekoracyjną – mógł służyć do parzenia i nalewania herbaty, ale równie dobrze pełnił rolę ozdobną w salonach inspirowanych Orientem.


Wymiary:

  • Wysokość z uchwytem: 21 cm.

  • Średnica: 13 cm.

  • Szerokość z dzióbkiem: 18,5 cm.

  • Waga: 0,7 kg.


Stan techniczny

Stan bardzo dobry. Brak pęknięć i wyszczerbień, malatura zachowana w całości. Widać delikatne naturalne ślady wieku, ale nie ma spękań szkliwa (crackle glaze), co jest typowe właśnie dla powojennych replik.


Ciekawostki i datowanie

  • Styl: wzornictwo nawiązuje do chińskich wyrobów z XIX wieku, zwłaszcza do tzw. porcelany kantońskiej zdobionej krajobrazami.

  • Wiek: najpewniej lata 1950, czyli replika powojenna.

  • Dlaczego replika?

    • malatura jest dość czysta i powtarzalna, bez nieregularności typowych dla XIX-wiecznych ręcznych malunków,

    • barwy zieleni i pomarańczy są bardziej jaskrawe niż w oryginalnych antykach,

    • uchwyt mosiężny ma prostą formę odlewaną, a nie ręcznie kutą, jak w starszych egzemplarzach,

    • brak typowych spękań szkliwa.

  • Wartość kolekcjonerska: choć to replika, przedmiot ma dużą wartość dekoracyjną i kolekcjonerską. Takie egzemplarze są poszukiwane wśród miłośników porcelany orientalnej i stylu vintage.


Zastosowanie

  • Kolekcjonerski antyk vintage – dla osób ceniących orient w sztuce i designie.

  • Dekoracja do wnętrz – pięknie komponuje się w salonach urządzonych w stylu klasycznym, kolonialnym czy retro.

  • Funkcjonalny imbryk – może być używany do parzenia herbaty, choć dziś częściej pełni rolę ozdobnej pamiątki.

  • Prezent – nietuzinkowy podarunek dla miłośników porcelany i sztuki orientalnej.


📦 Bezpieczna wysyłka i gwarancja:

✅ Wszystkie przesyłki ubezpieczone
✅ Profesjonalne, bezpieczne pakowanie
✅ 20 lat doświadczenia w wysyłce delikatnych antyków
✅ 14 dni na odstąpienie od zakupu bez podawania przyczyny
✅ Kontakt telefoniczny dla klientów

🛒✨ Kupując u nas, masz pewność, że Twój zakup dotrze bezpiecznie i w nienaruszonym stanie!

Parametry:
Zadaj pytanie

ANTYKI URLOP